CHP, parti binalarına 'Sınır Namustur' pankartı astı

22 Ağustos 2021 09:53
Kapat
Son günlerde Türkiye’ye gerçekleşen düzensiz göçe dikkat çekmek isteyen CHP, Şanlıurfa’da da  Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye İlçe Başkanlıkları parti binalarına, üzerinde “Sınır Namustur” yazılı pankart astı.

Türkiye, düzensiz göçle mücadele etmeye devam ediyor. Son olarak Afganistan yönetiminin Taliban’ın eline geçmesiyle birlikte Afganlar, ülkelerini terk etmeye başladı. Afganistan’da olayların patlak vermesiyle birlikte ülkeye giriş yapan on binlerce Afgan bulunuyor. Bu nedenle ülkelerini terk eden mültecilerin ilk tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye yer alıyor. Yaşanan bu mülteci göçüne dikkat çekmek isteyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabındaki duvar fotoğrafına, “Sınır Namustur” yazısını yerleştirdi. Ayrıca ‘Sınır namustur’ yazılı pankartın CHP’nin tüm il ve ilçe binalarına asılması için de talimat verildi.

Bunun üzerine CHP, Şanlıurfa’da Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye ilçelerinde bulunan parti binalarına, üzerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının da yer aldığı “Sınır Namustur” yazan pankartlar astı.

 

NE OLMUŞTU?

İstanbul'un farklı noktalarına "Hudut namustur" pankartı asan 6 kişi gözaltına alınmış, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmışlardı. Olaydan sonra CHP Genel Merkez Binası ve il binalarına "Sınır namustur" yazılı pankartlar asılmıştı.

BİHA