Şanlıurfalı sporcular, Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçti

30 Ağustos 2021 16:43
Kapat
Çanakkale’de düzenlenen Boğaz Yüzme Yarışında mücadele eden Şanlıurfalı yüzücüler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı şanına layık bir şekilde kutladı. Sporcular 6.5 km’yi 68 dakikada yüzerek yarışmada büyük başarı gösterdi.

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışında Şanlıurfalı yüzücüler, Urfa’yı başarılı bir şekilde temsil etti. Şanlıurfa’yı 4 erkek ile temsil eden sporcular, 6.5 km’yi 68 dakikada yüzerek büyük başarı gösterdi. 34. Çanakkale Boğaz Yarışmasında Şanlıurfa’yı İş Adamı ve Kasaptaşı Yaşam Koçu Süleyman Hicri, Harran Üniversitesi Kurumsal İletişim Medya Sorumlusu Eyyüp Yabatu, Şanlıurfa Yüzme Akademisi Yüzme Antrenörü İbrahim Halil İztivan ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Mehmet Altun temsil etti.

HİCRİ: “GENÇLİĞİ SPORA TEŞVİK ETMELİYİZ”

Günlük olarak yapılan antrenmanlarla büyük başarılar elde ettiklerini belirten İş adamı ve Kasaptaşı Gençleri Yaşam Koçu Süleyman Hicri; “Şanlıurfa Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilimizdir. Bizim amacımız Şanlıurfalı gençleri tüm spor alanlarına teşvik etmek. Genç neslimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp güzel alışkanlıklara teşvik etmek, bunu da ancak sporla başarabiliriz. Valilik ve belediyelerin güzel tesisler yapmasına öncülük etmesini istiyoruz. Böylelikle gençlerimiz ve vatandaşlarımız, spor yapabilecekleri alanlara kavuşur. Sadece erkekler değil, kızlarımızın da atletizm, yüzme, voleybol, basketbol oynayabilecekleri mekanlar açılmasını yetkilerimizden istiyoruz. Bundan sonra daha çok gençle Şanlıurfamızı inşallah en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

BİHA