İl Sağlık Müdürü Gülüm saldırıya uğrayan doktoru ziyaret etti

13 Ekim 2021 19:50
Kapat
Şanlıurfa’da hastanın istediği ilacı yazmadığı gerekçesiyle saldırıya uğrayan Aile Hekimi Dr. Mehmet Emin Kaynak’ı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “Faillerin hak ettikleri cezayı alacağına inanıyorum” dedi.

Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı 8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezine başvuran bir hasta ile yakını arasında Aile Hekimi Dr. Mehmet Emin Kaynak ile arasında sözlü tartışma çıktı. Sözlü tartışma sağlıkçılara karşı saldırıya dönüşürken polis ekipleri 2 saldırganı gözaltına aldı.


Saldırının ardından 8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezine giden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm saldırıya uğrayan Aile Hekimi Kaynak ile merkezdeki sağlıkçılarla bir araya geldi.


"SALDIRI BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ"

Sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Gülüm, “Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan Sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Bu tür olaylarda konunun takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız” dedi.


BİHA